Instagram'daki Hikayeler Özelliği Facebook'a Geliyor - Tekno Haber,Nasıl Yapılır,Blogger Dünyası,Hayatın İçinden Bilgiler

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Instagram'daki Hikayeler Özelliği Facebook'a Geliyor

Share This
Instagram'daki Hikayeler Özelliği Facebook'a Geliyor

Instagram'daki Hikayeler Özelliği Facebook'a Geliyor

Instagram'da kısa zamandır aktif olan ve kullanıcıların beğenisini kazanan Hikayeler özellik bu kez Facebook'a geliyor. Şimdilik test sürecinde olan özellik bakın ne şekilde görünecek?

Facebook Hikayeler özellik duyuruldu. Son günlerde bilhassa Instagram yönünde Snapchate ait özellikleri kopyalayan sosyal medya devi, bu kopyalamalarında doruk gerçeklştirmeyi başardı. Snapchat Hikayeler özellik Instagram'da tutunca, şimdi sıra Facebook'un kendine geldi.

Snapchat'in tanınmış özellikni ilk kez Ağustos ayında kullanmaya başlayan Instagram, bu bilhassa tutunmayı başardı. Günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram Hikayeleri şimdi de Facebook Hikayeleri olarak hizmete girecek.

Facebook Hikayeleri şimdilik test sürecinde ve yalnızca İrlanda'da kullanılabiliyor. Hatta Facebook adına Mashable ile görüşen bir temsilci, programın uzun bir zamandır bu ülkede denendiğini de belirtmiş.

Elbette Facebook halen yatırım ve tetkik adımında. Özelliğe verdiği isim de pek yaratıcı değil, Facebook Hikayeleri.

Facebook Hikayeleri isim olarak ve tasarım olarak Snapchat Hikayeleri ile aynı olsa bile, platformun belli avantajlarından faydalanmasını biliyor. Tıpkı Instagram gibi üst bölüme konuşlandırılacak özellik, değişik kare filtreleri vererek 1 dakikalık hikayeler hazırlamanıza imkân sağlayacak.

Özellik aynı süreçte interaktif olacak. Sizin yüzünüzü tarayarak makul AR modunu uygulayabilecek. Kullanıcılar bu hikayelere mesaj atabilecekler. Direct olarak tespit edilen bu özellik, Facebook Messenger'dan tamamiyle ayrı bir kullanım sunacak.

Fotoğraflar ve Videolar yalnızca arkadaşlarımız ile paylaşılabilecek. Hem de tıpkı Snapchat gibi bu hikayeler 24 saat ardından tamamiyle silinecek. Hem de kullanıcıların zaman tüneline düşmeyecek.

Özelliğin ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

6 yorum:

 1. hepsi birbirinden alıntı kopya yapıyor facebook sen kendi özelliğinle güzelsin bırak alınt yapma o olmazsada olur

  YanıtlaSil
 2. çok güzel olur gerçekten facebook böyle eklentilerle çok gelişti

  YanıtlaSil
 3. facebook şu sıralar gündemden düşmüşken bunu yapması doğrumu bilmiyorum ama yinede bekliyoruz

  YanıtlaSil
 4. ister hikaye özelliğini getirsin ister başka bir özellik.gerçek şu ki facebook devri bitiyor

  YanıtlaSil
 5. Facebook, Snapchat'i satın alamadım sonra olay patlak verdi. Bir bir bütün özelliklerini kendi uygulamalarına entegre etti.

  YanıtlaSil
 6. Başımızda zaten yeterince saçmalık yoktu bir de bu çıktı. Lanet ettirdi artık bu yenilikler ve insanların bu tarz şeylere balıklama atlaması.

  YanıtlaSil

Yorum yapmayı unutmayın lütfen, yorum yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka konu ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için mail atabilirsiniz

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here