Tesla Otomobilleri Hızlandıracak Süper Batarya - Tekno Haber,Nasıl Yapılır,Blogger Dünyası,Hayatın İçinden Bilgiler

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Tesla Otomobilleri Hızlandıracak Süper Batarya

Share This

Tesla Otomobilleri Hızlandıracak Süper Batarya
Tesla Otomobilleri Hızlandıracak Süper Batarya

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI'li bilişim şirketi Tesla, yepyeni geliştirdiği batarya yardımıyla Tesla ismini verdikleri elektrikli otomobilin 2.5 saniyede 96 km hıza erişebileceğini duyurdu

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI'li bilişim şirketi Tesla batarya yapımı ile ilgili atağa geçti. Şirketten yapılmış olan açıklamada Tesla marka otomobillerin saatte 96 km hıza 2.5 saniyede erişmesini temin edecek yepyeni tek elektrikli batarya ürettiği duyuruldu.
Tesla'dan yapılmış olan açıklamada, yepyeni geliştirilen 100 kilovat saatlik (kwh) bataryanın, markanın elektrikle personel Şeklinde S isimli aracını sıfırdan saatte 96 km hıza 2.5 saniyede ulaştıracağı ve laf konusu modeli tam şarjla AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI standartlarında 507 km, Avrupa Birliği standartlarında ise 613 km mesafeye taşıyabileceği belirtildi.
LAFERRARI İLE KAPIŞACAK
Açıklamada, yepyeni geliştirilen batarya yardımıyla Tesla otonobillerin şeklinde S'in yeryüzünde 483 km üstünde mesafeyi tek şarjla kat edebilen önce elektrikli araba meydana geldiği bilgilerine de koltuk verildi. Dünya çapında sıfırdan saatte 96 km hıza 2.5 saniyede çıkabilen LaFerrari ve Porsche 918 Spyder markalı sportif otomobillere belirtilen açıklamada, laf konusu otomobillerin ücretlerinin bir milyon dolar meydana geldiği ve yalnızca 2 kişilik seyahat kapasitesine sahip oldukları belirtildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın lütfen, yorum yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka konu ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için mail atabilirsiniz

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here