Yakında Çıkacak Olan Dev Ekranlı LG G6'nın Teknik Özellikleri - Tekno Haber,Nasıl Yapılır,Blogger Dünyası,Hayatın İçinden Bilgiler

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Yakında Çıkacak Olan Dev Ekranlı LG G6'nın Teknik Özellikleri

Share This

Yakında Çıkacak Olan Dev Ekranlı LG G6'nın Teknik Özellikleri

Yakında Çıkacak Olan Dev Ekranlı LG G6'nın Teknik Özellikleri

LG G6 ile ilgili şimdiye kadar çıkan haberler, telefonun 5,3 inç boyutunda bir ekran ile geleceğini söylüyordu. Fakat LG Display'in belirttiğine göre LG G6'da 5,7 inç ebatında QHD LCD ekran göreceğiz.

Bunun anlamı, LG G6'nın 5,3 inç'lik LG G5'ten fark edilir derecede daha büyük ve LG V20'yle benzer boyutlara sahip olacak. Ekran ebatının dışındaki bir diğer farklılık, yeni telefon/ekran oranının 18:9 olması. Yani LG G6'nın ekranı, birçok telefondan daha uzunca olacak.

QHD+ olarak isimlendirilen panel, daha yüksek bir görüntü niteliği sunacak. 1440 x 2880 çözünürlüğündeki ekran, 564 ppi piksel yoğunluğunda olacak ve LG'nin in-Touch teknolojisi vasıtası ile dokunmatik sensörünü LCD hücresinin içine  yerleştirecek ve bu sayede daha iyi bir performans sunacak. QHD+ ekranın güneş altında daha basit göründüğü ve % 30 daha az enerji tükettiği söyleniyor.

LG G6'nın ekran çerçevesi, G5'e kıyasla yanlarda 0,2 mm, altta ise 0,54 mm daha ufak olacak. LG G6'nın ekran/gövde oranı, G5'ten daha yüksek olacak gibi görünüyor.

Açıklama LG'den gelmiş olsa bile, bu ekranın LG G6'da kullanılacağının bir garantisi yok. Bazı kaynaklar, ekranın LG'nin "sonraki telefonunda" kullanılacağını belirtiyorlar. Fakat raporun ilk sahiplerinden olan The Korea Herald, LG Electronics'in G6'nın bu ekranı kullanacağını bilhassa iddia ediyor.

LG, G6'nın "çok yakın bir gelecekte" geleceğini söylediği için detayları yakında öğrenmiş olacağız.


1 yorum:

  1. Şimdiden elime nasıl sığacak diye düşünmeye başladım. Çok büyük gerçekten

    YanıtlaSil

Yorum yapmayı unutmayın lütfen, yorum yaparken:
1. Yaptığınız yorumun, mutlaka konu ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için mail atabilirsiniz

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here